Rezerwacje turnusów w sanatoriach - www.sanatoria360.pl

Ponad 350 obiektów

Możliwość rezerwacji pobytów na terenie całego kraju.

Pomoc konsultanta

Nasz konsultant doradzi Ci wybór ośrodka telefonicznie.

Atrakcyjne ceny

Jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjne warianty cenowe.

Aktualna oferta

Zawsze aktualne oferty, potwierdzane każdorazowo.


Sanatorium Marconi - Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

ul. 1-Maja 10, 28-100 Busko-Zdrój, region: górski
Zarezerwuj pobyt teraz
Zapraszamy Państwa do pięknego kurortu, Buska-Zdroju,
gdzie w kontakcie z nieskażoną przyrodą, poddając się naturalnym środkom leczniczym można poprawić zdrowie, odbudować sprawność fizyczną, wyleczyć wiele schorzeń.
Busko-Zdrój położone jest w województwie świętokrzyskim, na malowniczym Ponidziu
(80 km od Krakowa, 220 km od Warszawy).

W promieniu 50 km nie funkcjonuje żaden przemysł, a co za tym idzie mamy naprawdę czyste powietrze. Do tego dochodzi łagodny, specyficzny klimat , naturalne źródła wód leczniczych oraz największa ilość dni słonecznych w Polsce. Daje to gwarancję zdrowego wypoczynku i skutecznej kuracji a także tworzy wokół naszego kurortu pewną szczególną aurę przyciągającą już od blisko 200 lat kuracjuszy, dla których cenna poza lecznictwem jest również możliwość zwolnienia choć na chwilę tempa życia.

"Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. skutecznie wspomaga leczenie dolegliwości:
reumatologicznych, neurologicznych, kardiologicznych, dermatologicznych, ortopedycznych.
Skutecznie rehabilitujemy dzieci i dorosłych z rozpoznaniem dziecięcego porażenia mózgowego. Możemy więc poszczycić się tym, że wspomagamy leczenie bardzo szerokiego spektrum schorzeń.

Naszymi największymi bogactwami są woda siarczkowa, solanka jodkowa, oraz borowina, a także produkowana od 1960 roku naturalna woda mineralna „Buskowianka Zdrój”.
Leczenie naturalnymi tworzywami wspomagane jest gamą blisko 80 zabiegów fizjoterapeutycznych.

Ofertę wzbogaciliśmy o zabiegi spa & wellness.

„Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. jest uznaną marką, rozpoznawalną we wszystkich zakątkach naszego kraju, ale również co ważne za granicą. Odwiedzają nas m.in. Goście z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Oferujemy leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne oraz pobyty rekreacyjne.

Istnieje możliwość konsultacji specjalistycznych, badań analitycznych i diagnostycznych.
Dysponujemy zaawansowanym technologicznie, nowoczesnym sprzętem, m.in. do diagnostyki osteoporozy. Zapewniamy opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej, dbając o wysokie standardy naszych gości.

Posiadamy 8 zakładów przyrodoleczniczych i 4 obiekty sanatoryjne z najbardziej znanym - Sanatorium „Marconi”. Łączy on blisko 200 lat tradycji z nowoczesnością. Obiekt został oddany do użytku w 1836 roku - powstał według projektu architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego. Sanatorium jest wizytówką całego Uzdrowiska.

Klimatyczne wnętrza, komfortowo wyposażone pokoje (1 i 2 – osobowe oraz apartamenty), bogata baza zabiegowa oferująca blisko 80 rodzajów zabiegów leczniczych, smaczna zdrowa kuchnia sprawią, że poczujecie się u nas wyjątkowo a spędzony tu czas pozostawi wspaniałe wspomnienia.

Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada też bezprzewodowy dostęp do internetu. Doskonałym uzupełnieniem kuracji jest możliwość skorzystania z szerokiej gamy imprez odbywających się w Sali Koncertowej Sanatorium "Marconi". Znajduje się tu również nowoczesne Centrum Konferencyjne.

Sanatorium „Marconi” położone jest w kilkuhektarowym zabytkowym Parku Zdrojowym dającym szerokie możliwości aktywnego wypoczynku po zabiegach.

Poza wyżej wymienionym w ramach „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. funkcjonują następujące obiekty: Sanatorium "Mikołaj", "Oblęgorek" i "Willa Zielona" oraz szpitale: Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka” i Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”, do którego trafiają między innymi pacjenci w zaledwie kilkanaście dni po operacjach kardiologicznych i są skutecznie rehabilitowani.

We wszystkich obiektach na naszych Gości czeka blisko 1000 miejsc.
Zadbaliśmy o to, by każdy kto do nas przyjedzie z łatwością odnalazł ciszę i spokój.
Dysponujemy pokojami o wysokim standardzie, w tym apartamentami, a większość z nich jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Jesteśmy firmą na miarę XXI wieku. Umiejętnie łączymy tradycję z nowoczesnością.

„Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. to nie tylko lecznictwo.
Dla odwiedzających nas osób przygotowaliśmy bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych.
Międzynarodowe imprezy muzyczne jak np. „Lato z Chopinem” czy „Festiwal im. Krystyny Jamroz” przyciągają sławy z zagranicy i wzbogacają atrakcyjność pobytów w naszym kurorcie.

Dbamy o organizację czasu wolnego naszych Gości. Każdy tydzień niesie koncerty i spotkania autorskie ze znanymi osobistościami ze świata kultury i sztuki. Proponujemy wiele form aktywnego spędzenia czasu po zabiegach, m.in. trasy rowerowe, nordic walking, korty tenisowe czy spacery po pięknym, zabytkowym parku zdrojowym, wokół którego są rozmieszczone nasze sanatoria.

Współpracujemy z biurami podróży organizującymi wycieczki po regionie.
Zapraszamy do „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. po Zdrowie i Relaks.
To miejsce, w którym można się zakochać.

Sprawdźcie Państwo sami.

Dermatologiczny

Łuszczyca, Bielactwo

Narząd ruchu

Stany pourazowe stawów i kości, Zapalenie stawów, Stany po zapaleniu kręgosłupa, Zwyrodnienie stawów i kości, Wady postawy i wady wrodzone, Rehabilitacja pooperacyjna, Osteoporoza, Rehabilitacja niepełnosprawnych

Neurologiczny

Przebyty udar mózgu, Porażenie mózgowe u dzieci, Stwardnienie rozsiane, Rwa kulszowa, Zwyrodnienia kręgosłupa

Przemiana materii

Cukrzyca, Otyłość

Reumatyczny

Reumatoidalne zapalenie stawów inaczej gościec przewlekle postępujący (GPP), Choroby zwyrodnieniowe stawów

Układ krążenia

Nadciśnienie tętnicze, Choroba wieńcowa, Stany po zawale serca, Nerwica sercowo-naczyniowa, Stany po operacjach serca, zastawek i dużych naczyń, Choroby układu żylnego

Układ nerwowy

Zespoły korzonkowe, Lumbago

Wypoczynkowy - bez zabiegów

Bez zabiegów

Pokoje 1-osobowe

Pokoje 2-osobowe

Pokoje 3-osobowe

Apartamenty

WC

Prysznic

Telewizja

Radioodbiornik

Internet

Sejf

Lodówka

Telefon

Chemia hotelowa

Kosmetyki

Ręcznik

Czajnik

Parking