Rezerwacje turnusów w sanatoriach - www.sanatoria360.pl

Ponad 350 obiektów

Możliwość rezerwacji pobytów na terenie całego kraju.

Pomoc konsultanta

Nasz konsultant doradzi Ci wybór ośrodka telefonicznie.

Atrakcyjne ceny

Jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjne warianty cenowe.

Aktualna oferta

Zawsze aktualne oferty, potwierdzane każdorazowo.


UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o.

Kąpielowa 70, 30-698 Kraków, region: górski
Zarezerwuj pobyt teraz
UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o. UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE Sp. z o.o.

Możesz również wybrać jedną z gotowych ofert zawartych w cenniku ośrodka - kliknij jeden z przycisków poniżej.

Turnus 7 dób: Pokój 1-osobowy od: 137.14zł / os. za dobę Turnus 7 dób: Pokój 2-osobowy od: 120.00zł / os. za dobę
Uzdrowisko Kraków-Swoszowice istnieje od roku 1811.

Swoszowice to osiedle Krakowa położone w 200-letnim parku uzdrowiskowym oraz zielonym pasie rzeki Wilgi, co czyni je idealnym miejscem rekreacji.

Stosowane u nas do kąpieli leczniczych wody siarczkowe to wody siarczanowo-wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowe zawierające też wiele innych mikroelementów. Głównym czynnikiem aktywnie działającym w naszych wodach jest jon siarczkowy, który bardzo dobrze wchłania się przez skórę do wszystkich tkanek organizmu, zapobiega niszczeniu tkanek przez procesy zapalne, zapobiega uszkodzeniu naczyń krwionośnych i poprawia krwiobieg.

Kąpiele siarczkowe działają regenerująco na tkankę łączną, co sprzyja leczeniu chorób reumatycznych, chorób zwyrodnieniowych stawów, a także korzystnie działają w miażdżycy naczyń tętniczych. Mają również działanie odtruwające np. przy zatruciach ołowiem. Zalety lecznicze wód siarczkowych z Uzdrowiska Kraków-Swoszowice podkreślają wyniki badań naukowych i stawiają nasz ośrodek na czele uzdrowisk polskich.

Wskazania do leczenia w Uzdrowisku Kraków-Swoszowice:
• schorzenia i stany pourazowe narządów ruchu
• choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i stawów
• choroby reumatoidalne
• zapalenia okołostawowe
• nerwobóle
• schorzenia dermatologiczne (łuszczyca)

Szczególnie swoszowickie wody siarkowe nadają się do leczenia schorzeń reumatycznych i schorzeń pourazowych narządu ruchu. Skutki leczenia schorzeń ruchu zaskakują swoją efektywnością, gdyż poprawa występuje średnio u 85% leczonych przypadków.Jakość wód siarkowych w Polsce
Lokalizacja źródła %mineralizacji związki siarki na 1L
Swoszowice Kraków 2,64%70,04mg H2S/1L
Horyniec Zdrój 0,75%23,00mg H2S/1L
Busko Zdrój 1,40%50,00mg H2S/1L
Solec Zdrój Malina 3,10%788,20mg H2S/1LUzdrowisko Kraków-Swoszowice zatrudnia fachowy personel w tym lekarze specjaliści: reumatologii, balneologii i rehabilitacji.

Oprócz kąpieli mineralnych w Uzdrowisku można korzystać również z zabiegów z zakresu: balneologii (zabiegi z użyciem borowiny), hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii, masażu, leczenia zimnem.

Dojazd :
Samolotem: Lotnisko Kraków - Balice
Pociągiem: Kraków Dworzec Główny
Samochodem (współrzędne GPS): 49.991857 N 19.934725 E
W Krakowie: z Borku Fałęckiego autobusami MPK nr 145, 214, 215, 225, 265, z Łagiewnik: nr 155, z Kurdwanowa: nr 135 i 155

Serdecznie zapraszamy!!!

Dermatologiczny

Łuszczyca

Narząd ruchu

Stany pourazowe stawów i kości, Stany pourazowe tkanek miękkich, Wady postawy i wady wrodzone, Osteoporoza, Zwyrodnienie stawów obwodowych i kręgosłupa

Neurologiczny

Rwa kulszowa, Zwyrodnienia kręgosłupa

Reumatyczny

Łuszczycowe Zapalenie Stawów, Spondyloartropatie, Dna i chondrokalcynoza, Choroby zwyrodnieniowe stawów, Kolagenozy – skleroderma, toczeń rumieniowaty układowy (w okresie remisji), Entezopatie i fibromialgia

Pokoje 1-osobowe

Pokoje 2-osobowe

Pokoje 3-osobowe

WC

Prysznic

Telewizja

Radioodbiornik

Telefon

Ręcznik

Parking